Aicinājums protestēt pret G8 samitu 2006.gadā Sankt-Pēterburgā, Krievijā
2006. gada julija Sanktpeterburga, Krievija tiks organizets „Liela astotnieka” samits .
„Lielais astotnieks” tika radits 1975 gada, lai ietekmigako kapitalistisko valstu galvas neformala gaisotne varetu apspriest ekonomiskos un politiskos jautajumus. Krievija pievienojas 1998 gada – to pienema pateicoties kodolarsenalam un milzigajiem dabas resursiem (kaut ari 2004 gada Krievija bija tikai 16-ta lielaka pasaules ekonomika; Kinai, piemeram, vieta kluba neatradas). „Astotniekam” vispar nav nekada juridiska statusa, t.i. ta eksiste arpus jebkadiem demokratiskiem ramjiem. Tomer tas tik un ta ir kluvis par svarigu izradi un platformu, kur varenie pasaules lideri var meklet savstarpejo vienpratibu pirms uzspiest savus lemumus iedzivotajiem.
Mums nav nekadu iluziju attieciba uz parlamentaro demokratiju, mes esam pret visam valdibam. Patreizejais pasaules stavoklis parak labi pierada, ka pateicoties padevigajiem masu informacijas lidzekliem, kuri izplata antiterroristisko histeriju, vara savus pilsonus var netrauceti paklaut kara un iznicibas politikai. Krievija bija viena no ši modela aizsacejam; atceroties bezgaligo karu Ziemelkaukaza un neatkarigo mediju apspiešanu.
Mes esam antikapitalisti , mums nav nekadu iluziju attieciba uz „nacionalo kapitalu” ka alternativu globalajam. Nelielas diplomatiskas nesaskanas ap karu Iraka un Ziemelkaukaza tika atri noreguletas, ka rezultata visas „astotnieka” valstis nodrošina viena otrai vismaz pasivu politisko atbalstu. Solidaritate elišu vidu parvar jebkuras robežas, tieši tapec solidaritatei musu vidu jabut tadai pašai.
Neskatoties uz visam birkam, kuras mediji mums piekar, mes neesam „ antiglobalisti ”. Mes atbalstam brivu laužu, ideju un pretestibas parvietošanos par spiti visam robežam. Kad „astotnieka” lideri apgalvo, ka tie cinas par brivibu, patiesiba tie cinas par kapitala uzkrašanas brivibu, saskana ar kuru kodolatkritumiem ir tiesibas škersot Krievijas robežu, bet cilvekiem tadam tiesibam nav jabut. Tapat „astotnieka” lideri apgalvo, ka tie cinas nabadzibu – bet, patiesiba, nabadziba ir vinu pašu globalas politikas sekas. Maskava jau ir uzstadijusi rekordu pec miljardieru skaita viena pilseta, tacu vairums Krievijas iedzivotaju nav ieguvuši neko no šis politikas, kuras merkis it ka ir „ekonomiska pieauguma” nodrošinašana, un kura turpinasies tik ilgi, cik ilgi vares laupit zemes dabas resursus. Drizak otradi, pirmkart tieši nabadzigie sabiedribas slani ir tie kuri cieš no tadam neoliberalam reformam ka atlaižu monetarizacija un komunalo pakalpojumu cenu paaugstinašana (kas liela mera ir saistitas ar planoto Krievijas iestašanos Pasaules Tirdzniecibas Organizacija).
Mes aicinam cilvekus visa pasaule protestet laika, kad notiks „Liela astotnieka” samits Sankt-Peterburga. Tapat mes visus aicinam samita laika ierasties Peterburga. Ta ka visas pasaules uzmaniba bus pieversta „astotnieka” izradei, mums japarada, ka vinus ar pretestibu sagaida ikviena pasaules vieta, lai kur vini ari nedotos! Mes esam visur!
Tikls Pret Lielo Astotnieku – platforma
„Tikls Pret Lielo Astotnieku ( TPL 8)” ir iniciativa radita, lai pretotos „liela astotnieka” samitam Peterburga, 2006.gada vasara.
1. „Tikls Pret Lielo Astotnieku” uzstajas pret valstim, dominejošo ekonomisko sistemu un visiem apspiešanas veidiem. 2. Tikla Pret Lielo Astotnieku dalibniekiem ir nepienemama diskriminacija balstita uz rasu, nacionalitates, dzimuma, vecuma vai seksualas orientacijas pazimem. 3. Lemumus mes pienemam caur konsensusu . Gadijuma kad atseviškos jautajumos konsensus netiek sasniegts, Tikla Pret Lielo Astotnieku dalibnieku grupas var uzstaties ar personigiem pazinojumiem un akcijam, kuras nav pretruna ar šo platformu. 4. Protesta akciju planošanas gaita mes neesam ieintereseta sadarboties ar organizacijam, kuras tiecas pec varas sagrabšanas. 5. Mes atbalstam visus pretošanas veidus, ja vien tie ir versti pret valdošo galotni, nevis pret liela astotnieka dalibvalstu tautam. Katrs tikla dalibnieks ir brivs izveleties vinam/vinai piemerotako taktiku.
Kontakti (Peterburga): nag8spb-a- mail.ru